BARUM

barum7

Торговий бренд Barum належить німецькому концерну Continental AG, який займає одну з провідних позицій у світі з виробництва автомобільних шин. Основне виробництво знаходиться в місті Отроковиця (Чехія), але шини Barum виробляються як у Чехії, так і в Австрії, Німеччині, Франції та інших країнах, де розташовані виробничі потужності концерну Continental AG.

Біля витоків марки Barum стояв чеський підприємець Бата, який ще на початку минулого століття відкрив недалеко від чеського міста Брно взуттєву фабрику. Підприємство називалося по імені власника - Bata. У 1932 році Бата вирішив освоїти виробництво шин і почав з ... промислового шпигунства. Під виглядом робітників на потужні заводи Michelin, Pirelli та Continental розсіяли кілька емісарів, які повернулися через рік і допомогли Баті запустити шинне виробництво. Тоді ж, після злиття трьох фірм - Bata, Rubena та Mitas - була створена компанія Barum, яка продовжила виробництво шин.

Після Другої Світової війни завод було націоналізовано і перейменовано в "Червоний Жовтень". На початку дев'яностих підприємство знову перейшло у приватну власність, а в 1993 році увійшло до складу концерну Continental. Колосальні інвестиції перетворили завод у Отроковіце на сучасне підприємство концерну. Якщо на початку дев'яностих 4000 робітників виробляли 4 млн. шин, то сьогодні вони ж виробляють 16 млн. покришок! Крім моделей концерну Continental, на заводі виробляють так само покришки Michelin - французи мають тут свою частку у розмірі 15%. Це вигідно обом сторонам - Michelin випускає шини на сучасному заводі без величезних інвестицій у власне виробництво, а Continental, таким чином, підтримує 100-відсоткову завантаженість виробничих потужностей величезного заводу.

Крім цього, тут випускаються так само покришки таких торгових марок як GLOBAL, GISLAVED, SEMPERIT, MICHELIN, SPORTIVA, UNIROYAL та MABOR. До речі, продукція з Откровіци експортується в багато країн світу, причому близько 35% вироблених тут шин надходить на конвеєри автозаводів. В Україні шини Barum користуються заслуженим попитом завдяки якості, надійності і відносно невисокої ціни.