BRIDGESTONE

bridgestone4

Історія фірми почалася в 1900 році, коли була організована крихітна компанія Firestone, що мала намір випускати гумові вироби в асортименті аж ніяк не авто чи мото-технічному. Але ж остаточно швидко 31-річний винахідник і підприємець по імені Харві С. Фірестон, що заснував цю фірму, зробив ставку на виробництво гумових покришок для велосипедів, мотоциклів та автомобілів, у яких була велика потреба.

У 1911 році шини Firestone, встановлені на гоночних автомобілях, уперше сприяли перемозі в гонці Indy 500. Машини з шинами Firestone забезпечили, як мінімум 50 переможних заїздів.

У 1920 році в Японії якийсь Шоіро Ішібаші (Shojiro Ishibashi) перетворював свій маленький сімейний бізнес з виробництва національної япаонской взуття - tabi - у сучасне виробниче підприємство. Він перевів традиційні японські дерев'яні сандалі на каучукову підошву. Від каучукового виробництва підошов взуття до виробництва велосипедних шин залишався один крок ...

У 1931 році Шоіро Ішібаші організував у США власне виробництво - Bridgestone, Ltd. Звідки взялося це ім'я? Ішібаші (Ishibashi) перевів своє ім'я з японської на англійську мову. А його японське "Ішібаші" означало буквально - "кам'яний хвіст". До того ж це було співзвучно з колишньою назвою фірми, по імені її першого засновника - Firestone.

У 1988 році Bridgestone закупив конкуруючу Firestone, перетворивши Bridgestone в глобальну корпорацію.

Зараз Bridgestone і Firestone в США, як б не расстоворілісь, а існують під торговою маркою Bridgestone / Firestone.