FIRESTONE

firestone6

Компанія Firestone була заснована в 1900 році 31-річним Харві С. Файєрстоуном в Акроні, Штат Огайо. З іншого боку земної кулі в 1931, Shojiro Ishibashi створив Bridgestone Tire Company Ltd. У 1990 році відбулося об'єднання двох великих компаній: The Bridgestone Tire Co., Ltd і Firestone в одну корпорацію Bridgestone / Firestone, Inc. Продаж шин Firestone - здійснюється по всьому світу через широку дістребьютерскую мережу. Сьогодні під маркою компанії випускається велика гамма автопокришок для різного застосування. Основний упор робиться на виробництво літніх шин Firestone і зимових шин Firestone для повсякденного використання, що демонструють високі експлуатаційні якості при порівняно низькій ціні. Шини Firestone заслужили репутацію надійних і безпечних, що відповідають вимогливим вимогам до комфорту, керованості і довговічності. Саме завдяки цим показникам якість, шин Firestone високо оцінюють світові автовиробники, вибираючи їх як автопокришок для базової комплектації своїх автомобілів.

 

Історія Firestone Tire & Rubber Company почалася в серпні 1900 р. в місті Акроні (штат Огайо) - "гумової столиці" США. 32-річний Харві Файрстоун торговець кінними возами, не з чуток знав про переваги "гумового ходу", Створив невелику компанію з 12-ма службовцями. Спочатку фірма імпортувала покришки з Європи, а до початку 1903 роки вже випускала власну продукцію. Ще через рік Firestone створила предтечу сучасної автошини - механічно посилену, з плоскими бортами, утримується на ободі без допомоги застосовувалися тоді затискачів. Хто знає, склалася б доля фірми так успішно, якби не зустрівся Файрстоун молодого Генрі Форда і не покажи йому новинку з Англії - пневматичну шину. У 1906-му компанія отримала найбільший на ті часи разовий замовлення - на 2000 комплектів покришок для Ford Motor Company. За ним пішли інші. До результату десятиліття марка Firestone придбала всеамериканську популярність. Сполучені Штати переживали автомобільний бум, і Firestone, постійно розширюючись, з 1910 по 1920 роки змогла підняти обсяг виробництва з 2,4 до 37 млн. шин. З'являлися нововведення: камери, нарізний малюнок бігової доріжки, протектор з можливістю повторної прорезки канавок. У 1935 році був освоєний випуск шин для будівельної та гірничорудної техніки. Кончина засновника Firestone Tire & Rubber Company Харві Файрстоун НЕ похитнула компанію. Фірма продовжувала успішно розвиватися і в середині століття до традиційних напрямах додалися багато нові: від виробництва гумового взуття і гумотехнічних виробів для промисловості до автомобільних аксесуарів і армійського спорядження. У 1953 році була випущена перша в світі безкамерна шина, через десять років почалося виробництво радіальних.

 

Почавши свою діяльність з імпорту "гуми" з Європи, Харві Файрстоун в 20-ті роки вже сам налагодив збут шин Firestone через незалежних дилерів. У 1925 році в швейцарському Базелі було відкрито європейське представництво компанії, почалася організація власної торгової мережі. За тридцять років (30-60-ті роки) Firestone створив у Європі та потужну виробничу базу. Першими підприємствами стали шинні заводи в іспанському Більбао (1933 р.) і швейцарському Праттелне (1935 р.). Почавши в свій час з гонок кінних упряжок, Файрстоун не залишився осторонь від гонок автомобільних, перемоги в яких він розглядав як великий комерційний успіх. Кажуть, саме ця людина виробив основоположний принцип американського автобізнесу: "Перемагай в неділю, продавай в понеділок!" 1909 бере початок інший знаменитий рекламний слоган. Здобувши перемогу на земляному треку, Барки Олдфілд, гонщик-легенда, вимовив: "Мій страховий поліс - шини Firestone!" Починаючи з першої гонки Indy 500 (1911 роки!), На цих шинах здобуто безліч перемог в кільцевих американських чемпіонатах - Indy Racing League, CART і NASCAR. Для багатьох заокеанських гоночних чемпіонатів Firestone багато десятиліть є основним або навіть монопольним постачальником шин. Окрема славна сторінка її історії - участь у F1. На американських шинах здобували свої перемоги Джим Кларк, Грем Хілл, Маріо Андретті і Джеккі Стюарт.

 

Парадоксально, але саме технічний прогрес став причиною комерційних проблем фірми Файрстоун. Перехід в шістдесяті роки на випуск радіальних шин зажадав значних інвестицій на всіх європейських заводах, число яких вже досягало дванадцяти. Термін служби радіальних шин виявився значно довше і потреба в нових шинах різко скоротилася. До 1984 року Firestone зберіг в Європі лише п'ять підприємств: у Франції, Італії та Іспанії. Марка Firestone Tire & Rubber Company втратила свою самостійність в 1988 році, коли японська компанія з виробництва автопокришок Bridgestone придбала її за 2.6 мільярдів $. Об'єднані компанії стали найбільшою шинної корпорацією в світі. Бренду Firestone в корпорації відводитися друге місце після Bridgestone. Однак напевно є незгодні з існуючому розподілом ролей, серед Американців таких швидше за все дуже багато.