MICHELIN

michelin9

У 1829 Едуард Даубрі (Edouard Daubree) одружився на молодій шотландці Елізабет Баркер, племінниці вченого на прізвище Макінтош, який першим виявив що каучук розчиняється в бензолі, і який першим покрив тканина цим розчином, поклавши початок ізготовлненію перших прогумованих плащів, званих іноді з тих давніх пір "Макінтоша".

Мадам Елізабет Даубрі (Баркер) першою зрозуміла всю красу розчину каучуку в бензолі і почала робити для своїх дітей надувні кульки і м'ячики для гри.

У цей же самий час, надивившись на витівки малюків з м'ячами і кульками, два кузена - Ніколас Едуард Даубрі і Арістід Барбієрі, вирішили розвинути ідею і організували в містечку Clermont-Ferrand крихітну фабрику з виробництва гумових виробів. У їх програмі були: печатки та штампи, корсетів, клапанів і труб.

28 травня 1889 ця компанія отримала назву Michelin. Едуард Мішелін (Edouard Michelin) був першим директором цієї компанії і так, волею випадку, увічнив своє ім'я в історії.

Одного разу на фабрику Едуарда Мішелін (Edouard Michelin) забрів велосипедист, чиє ім'я історія не зберегла, і заходився шукати матеріал для ремонту суцільний, плоскою, англійського виробництва, а ненадувні, шини.

Едуард Мішелін робить ремонт особисто: за 3 години він вручну виготовляє нову надувного типу шину. Сохне новий виріб ще 6 годин.

Перше ж випробування показало, що велосипед демонструє прекрасні їздові якості і надзвичайну м'якість ходу. Дійсний провидець, Едуард Мішелін розуміє, що виявив швидкий і простий методу ремонту велосипедних шин. Ця Дев'ятигодинний робота у вихідний день призвела до реєстрації патенту під назвою "змінна шина".

Так невідомий велосипедист подав ідею створення порожнистої і надувні шини.

У 1891 році велосипед з шиною Michelin здобув першу перемогу в перегонах і через рік вже на 10.000 велосипедах стояли шини саме цієї фабрики.

У 1895 році, коли з'явився перший автомобіль, альтернативи для його коліс вже не було - тільки Michelin. Вперше в світі автомобіль "Eclair" був обладнаний пневматичними шинами. Це призвело до перемоги в гонці "Париж - Бордо - Париж". Після цього автомобіль і пневматична шина стали невіддільними ...

У 1903 році на фабриці була виготовлена найперша шина для мотоцикла.

Тепер кілька слів про Едуарда Мішелін. Ким він були насправді? Чи тільки обдарованим менеджером?

Едуард Мішелін (Edouard Michelin - 1859 - 1940) - обдарований і талановитий чоловік, який закінчив задовго до участі в гумовому бізнесі Паризьку Школу Мистецтв, де серйозно вивчав живопис. Був знайомий з багатьма найвідомішими французькими художниками-імпресіоністами, але пішовши у бізнес, займав пост керівника фірми протягом 51 року. У рік його смерті в компанії служило більше 25000 службовців.

В даний час торгова марка Michelin є одним із всесвітньо визнаних лідерів на ринку автомобільних та мотоциклетних шин.